Protetyka

Stosowane jest w sytuacji braków zębów. Ma na celu przywrócenie estetyki, poprawę wydolności żucia oraz pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak również likwidowanie dolegliwości  bólowych głowy.

W naszej klinice  wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne wykonane z materiałów, które zapewniają nie tylko doskonałą estetykę, wytrzymałość, ale także komfort i wygodę.

Korony ceramiczne – przyklejane na stałe na zęby za pomocą specjalnego cementu. Zapewniają one doskonały efekt kosmetyczny ponieważ idealnie imitują tkanki naturalnego zęba.

Mosty porcelanowe – również cementowane na zębach własnych pacjenta. Z ich pomocą możliwe jest uzupełnienie braku od jednego do kilku zębów.

Licówki porcelanowe – idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej „łuski” przyklejanej do zewnętrznej powierzchni zęba. Dzięki nim możemy skorygować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów, zmieniając ich kolor, kształt, długość lub odbudowując brakujące fragmenty. Porcelana sprawia, że zachowują naturalny połysk i kolor, charakterystyczny dla naturalnych zębów.

Wkłady koronowe (inlay, onlay, overlay) – stanowią alternatywę w stosunku do standardowych wypełnień w przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba. Wkłady koronowe są najbardziej wytrzymałym, a zarazem bardzo estetycznym uzupełnieniem brakujących tkanek zęba. Wykonuje się je we współpracy z w pracownią protetyczną na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany, dzięki czemu są trwałe, idealnie dopasowane kolorystycznie do zębów i odporne na ścieranie

Protezy – są to ruchome uzupełnienia (niecementowane na stałe) stosowane w przypadkach całkowitych lub częściowych braków zębowych, gdy nie ma możliwości na uzupełnienie mostem lub nie ma warunków do wszczepienia implantów.